Jak wyczyścić lodówkę?

Jak wyczyścić lodówkę?

Czyszczenie lodówki powinno należeć do regularnych obowiązków. Jej wygląd wewnętrzny a zatem i ewentualne śmieci mają ogromny wpływ na to co przechowujemy w lodówce. Najlepszym sposobem na zachowanie lodówki w czystości to regularne co tygodniowe przecieranie jej wilgotną ściereczką, usuwanie wszelkich śmieci typu łupinki cebuli, natka pietruszki, pusta torebka czy też przeterminowane jedzenie. Ważne jest też by butelki i słoiki, które wstawiamy do lodówki nie miały zacieków po ich zewnętrznej stronie co sprawi że nie będą przyklejać się do półek a przez to mniej pracy podczas sprzątania.

Gdy już podejmiemy się mycia lodówki ja wybieram chłodne dni, tak by wyjmowane artykuły spożywcze nie miały przerwanego ciągu chłodniczego co wpływa na zdrowotność tych produktów – tzn. ciepło wpływa na rozwój bakterii co skraca ich termin przydatności. Jeżeli dni są ciepłe to dzień wcześniej zamrażam wszystkie wkłady do przenośnej lodówki, tak by w chwili rozmrażania również zamrażalnika wszystkie rzeczy były dalej chłodzone.

Tak więc w pierwszej kolejności opróżniamy lodówkę ze wszystkich rzeczy – łącznie z kremami, lekami trzymanymi zazwyczaj w półkach na drzwiach lodówki. Następnie wyciągamy półki z lodówki i gdy nabiorą pokojowej temperatury myjemy je w ciepłej wodzie – można nabrać wodę do wanny i wlać płyn do mycia naczyń. Ciężkie zabrudzenia usuniemy druciakiem lub też skrobaczką.

Wnętrze lodówki najlepiej myć wodą zmieszaną z octem w stosunku 3:1 i łatwym sposobem aplikowania będzie spryskiwacz. Następnie przecieramy wilgotną ściereczką i gotowe. Roztwór wodno-octowy jest tani i można go używać tam gdzie znajduje się żywność, nie ma żadnych szkodliwych (w tym natężeniu) substancji które by w jakikolwiek sposób zagrażały naszemu zdrowiu a nawet środowisku.

Ciekawostka: Na małym spodku wsyp sodę oczyszczoną i wstaw do lodówki – zniweluje nieprzyjemne zapachy w lodówce.

Polecam inne praktyczne porady:

Jak wyczyścić piekarnik
Jak wyczyścić piekarnik
Ocet jako środek czyszczący
Ocet jako środek czyszczący

 

 

 

 

 


Jeżeli podobają Ci się nasze przepisy, możesz nas wesprzeć, przekazując darowiznę. Dziękujemy!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...