Kiełbasa z grilla

Kiełbasa z grilla to jedna z najbardziej oczywistych i tradycyjnych dań, jakie są serwowane na każdym grillu. Na grillu smaży się różnego rodzaje kiełbas, tradycyjną śląską, podwawelską lub toruńską a nawet białą. Według poniższego przepisu możecie przygotować każdy rodzaj kiełbasy jaką chcecie by się usmażyła na grillu.

Przepis ten dedykuje każdemy, kto po raz pierwszy przygotowuje samodzielnie grilla i nie wie jak przygotować tradycyjną kiełbasę z grilla.

Kiełbasa z grilla to najprostrza potrawa z grilla i najmniej pracochłonna – zapewne dlatego jest najbardziej popularną potrawą z grilla.

Kiełbasę można także przygotować na patelni grillowej lub grillu domowym smażąc na małym ogniu.

Składniki na: Kiełbasa z grilla

  • 1kg kiełbasy

Przygotowanie: Kiełbasa z grilla

Kiełbasę należy pokroić na kawałki o długości około 10-15cm.

Następnie każdy kawałek naciąć wzdłuż na głębokość około 0,5cm z obu stron a następnie zrobić kilka poprzecznych nacięć przy podłużnych nacięciach.

Nacięte kiełbasy należy układać na ruszcie rozgrzanego grilla. Smażyć z obu stron – tam gdzie są nacięcia. Kiełbasę należy grillować do czasu aż z ciemnieje a nacięcia rozejdą się.

Kiełbasę powinno zjadać się na ciepło. Do kiełbasy pasują różnego rodzaju sosu typu musztarda, ketchup a także dip czosnkowy lub dip czosnkowy z chilli.

Kiełbasa z grilla

Smacznego!

Polecam inne dania mięsne na grilla:

Szaszłyki z kurczaka
Szaszłyki z kurczaka

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *