Daktyle zapiekane w boczku

Daktyle zapiekane w boczku to pomysł i przystawka, którą po raz pierwszy zjadłam prawie 15 lat temu na kolacji świątecznej zorganizowanej przez Dunkę. Na kolacji spotkało się kilku Europejczyków i każdy z Nas przyniósł własnoręcznie przygotowane danie. Na stole stanęło wtedy bardzo dużo szybkich i łatwych w przygotowaniu dań typu sałatki i kilka przystawek. Wigilia była „podana” na zimno.

Przystawkę tą, można przygotować w domowym grillu, na patelni a nawet na grillu na dworze. Tym razem przygotowałam je na grillu. Bardzo prosty przepis i każdy fan boczku powinien wypróbować ten przepis – gorąco polecam.

Jeden daktyl i jeden plasterek boczku to jedna porcja, więc zaopatrzcie się w tyle plastrów boczku i daktyli ile chcecie przygotować.

Składniki na: Daktyle zapiekane w boczku

  • Daktyle bez pestek
  • Wędzone plastry boczku

Przygotowanie: Daktyle zapiekane w boczku

Naszykujcie tyle plasterków boczku ile macie daktyli lub na odwrót.

W każdy plasterek boczku należy zawinąć jeden daktyl.

Zapiekanie na patelni:

Na patelni rozgrzewamy kilka kropelek oleju i rozgrzewamy na małym ogniu. Kładziemy zawinięte daktyle w plasterki boczku – możecie przekuć je wykałaczkami by plasterki się nie rozwinęły – podsmażamy na małym ogniu, tłuszcz z boczku niech się powoli wytapia. Co kilka minut należy przerzucać daktyle w boczku na drugą stronę, tak by równomiernie się podsmażyły z każdej strony.

Zapiekanie na grillu:

Należy naszykować tackę aluminiową, na której należy ułożyć daktyle zawinięte w plasterki boczku i ułożyć na ruszcie grilla. Podczas grillowania, należy obracać daktyle, tak by równomiernie się podsmażyły. Możecie też położyć bezpośrednio na ruszcie, ale należy uważać, by nie przeleciały między żeberkami rusztu i wpadły w węgiel.

Daktyle zapiekane w boczku świetnie smakują same, ale także i z różnego rodzaju dipami. Gdy przygotowałam daktyle po raz pierwszy podałam do nich ostry dip czosnkowy.

Smacznego!

Daktyle zapiekane w boczku

Polecam inne przepisy na przystawki na grilla:

Pomidory faszerowane na surowo
Pomidory faszerowane na surowo
Cebula z grilla
Cebula z grilla
Orzeźwiający napój cytrynowo - miętowy
Orzeźwiający napój cytrynowo – miętowy
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Leave a Reply