Orzechowa kawa frappe

Uwielbiam kawę! Gdy budzę się rano i mój mężczyzna przynosi mi gorącą i pachnącą kawę do łóżka – każdy dzień musi być udany! Różnymi smakami kawy delektowałam się w kawiarniach – kawa z karmelem, kawa z orzechami, kawa z toffi – starałam się skosztować wszystkie jakie oferowała dana kawiarnia, pijalnia kawy. Dlatego też, dziś podjęłam się wyzwania przygotowania saodzielnie kawy w domu, w pierwszej kolejności przygotowałam coś „łatwego”: Orzechowa kawa frappe.

Swoją wersję kawy frappe urozmaiciłam Amaretto – nie wiem czy prawdziwą kawę frappe tak się przygotowuje, ale ja przygotowałam ją z likierem migdałowym.

Z poniżej podanej ilości składników uzyskałam dwie kawy.

Składniki na: Orzechowa kawa frappe

  • około 10 kawałków orzechów laskowych
  • dwie łyżeczki kuleczek czekoladowych – ja użyłam kuleczek do przyozdabiania wypieków
  • dwie gałki lodów waniliowych
  • dwie łyżeczki kawy rozpuszczalnej
  • około 300ml mleka – może być zimne
  • jedna łyżeczka aromatu waniliowego
  • dwie lub trzy łyżki Amaretto
  • do ozdoby: bita śmietana, czekoladowa posypka

Przygotowanie: Orzechowa kawa frappe

W pierwszej kolejności blenderem rozdrobniłam orzechy laskowe w wysokim pojemniku. Podczas rozdrabniania zakryłam pojemnik ścierką, gdyż kawałki orzeszók mi wyskakiwały z pojemnika.

Gdy orzeszki były drobniutkie dodałam czekoladowe kuleczki, lody waniliowe, kawę rozpuszczalną, mleko, aromat waniliowy i amaretto i ponownie użyłam blendera by wszystko dokładnie wymieszać.

Gdy wszystkie składniki były wymieszane przelałam je do szklanek i pod potrzeby zdjęcia przyozdobiłam bitą śmietaną i czekoladową posypką.

Podczas przelewania do szklanek zwrótcie uwagę że ciężkie skłądniki typu orzechy i czekolada opadną na dno, tak więc zapewne będziecie musieli przekładać je do szklanek łyżeczką 🙂

Orzechowa kawa frappe
Orzechowa kawa frappe

Smacznego!

Polecam przepisy na inne napoje:

Koktajl pomarańczowo-jajeczny
Koktajl pomarańczowo-jajeczny
Koktajl cytrynowy
Koktajl cytrynowy
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.