Angielski Yorkshire Pudding

Zawsze ciekawił mnie yorkshire pudding – anglicy mają tyle odmian puddingów! A ten ma w nazwie region Anglii 🙂 Tak więc, poszukałam w internecie – ciekawa wrażeń, byłam mile zaskoczona, że yorkshire pudding to nic innego jak nasze tradycyjne ciasto na naleśniki 🙂 Wykonanie jest oczywiście inne.

Yorkshire pudding można zapewne zjadać samemu lub też z nadzieniem. Swoje eksperymenty zaczęłam od przygotowania samej bazy, tzn. od puddingu. Kolejne eksperymenty będą zapewne z różnego rodzaju nadzieniem.

Z poniżej podanych składników przygotowałam 8 małych kokilków (8cm średnicy i 5 cm wysokości)

Składniki na: Yorkshire pudding

  • jedna szklanka mleka
  • jedna szklanka mąki
  • dwa większe lub trzy mniejsze jajka
  • przyprawy: sól, cukier do smaku
  • olej do pieczenia

Przygotowanie: Yorkshire pudding

W pierwszej kolejności nastawiłam piekarnik na grzanie na maksymalną temperaturę, tj. 250˚C.

Następnie do każdego kokilka wlałam odrobinę oleju, tak by dno kokilka było pokryte olejem i od razu wstawiłam do piekarnika by się mocno nagrzały. WAŻNE! Olej w kokilkach musi być mocno nagrzany, więc musicie wstawić je do piekarnika od razu po nalaniu oleju – można też najpierw nalać olej a następnie wstawić je do piekarnika i włączyć grzanie.

Do średniej wielkości miski przesypałam mąkę, wbiłam jajka, dolałam mleko i doprawiłam solą i cukrem do smaku. Wszystko wymieszałam mikserem – musi być jednolita konsystencja.

Gdy w piekarniku zgasła lampka – wyznacznik nagrzania piekarnika – wyjęłam kokilki (pamiętajcie, że będą one bardzo gorące, więc zalecam użycie rękawicy) i do każdego kokilka wlałam ciasto do wysokości około 1/3 i ponownie wstawiłam do piekarnika.

Temperaturę zmniejszyłam do 240˚C i zapiekałam 20 minut.

Po upływie wyznaczonego czasu, wyłączyłam piekarnik i pozostawiłam drzwiczki otwarte na około 20 minut. Następnie wyjęłam kokilki z piekarnika a następnie wyjęłam ciastka.

WAŻNE! Podczas zapiekania nie wolno otwierać piekarnika.

Yorkshire pudding
Yorkshire pudding

Smacznego!

Polecam inne przepisy na przystawki:

Pomidorki zapiekane z mozzarella
Pomidorki zapiekane z mozzarella
Placki ziemniaczane
Placki ziemniaczane
Pulpety z żółtego sera
Pulpety z żółtego sera
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *